ІнфоЛьвів
Сьогодні: 24 лютого 2020 Про нас | Реклама на порталі
погода Львів прогноз погоды

Панорама фірм

Для розвитку бізнесу
Львівська торгово-промислова палата Польсько-українська господарча палата Німецько-український партнерський проект у сфері бізнесу
Служба Старших Експертів (SES)
Побутова техніка
Електрон-Т
Cупермаркети, торгові центри
Рукавичка
Готелі, мотелі
"Нобіліс"
Банки
Банк "Львів Iдея Банк
Реклама, PR
РІА "Профіль"
Довідка
Інформаційно-довідкові номери Львова
Кав'ярні, ресторани
Kredens Cafe
ЗМІ
Львівська хвиля Львівська газета
Послуги
Глобекс-пост Бізнес-планування "під ключ" Науково-медичний центр Святої Параскеви
ARTcity. Ваш інтер'єр
Громадські організації
Лібертас

Вітаміни для Вашого бізнесу!

Дизайн та проектування (листівки, реклама, календарі, флаєри, борди)

Корпоративні видання "під ключ" (друковані та електронні)

×

Курси валют

Офіційний курс гривні
до іноземних валют

  19.02.2015
10 російських рублів 4.3843
100 польських злотих 742.359
100 ЄВРО 3111.15
100 доларів США 2735.8
100 англійських фунтів стерлінгів 4220.23
всі курси валют

 

Ринок медичного туризму в Україні. Реально?

назад
2012-07-02 03:00:00

Про потенціал України на ринку медичного туризму, проблеми та виклики галузі розмовляємо з німецьким експертом з питань медичного туризму в Україні – п. Матіасом Брандтом

П.Брандт, чи можете Ви пояснити, що слід розуміти під поняттям «медичний туризм» у широкому розумінні цього поняття?

«Медичний туризм» - це приємний відпочинок за кордоном, можливо у СПА-готелі чи на бальнеологічному курорті, біля моря, у горах або навіть подорожуючи, поєднаний з плановим медичним лікуванням у місці проведення відпустки. У різних цільових країнах медичного туризму асортимент відрізняється станом і якістю пропонованих медичних послуг. В цілому, цей ринок розвивається та зростає.

Якому виду медичного туризму надають перевагу німці?

На це немає однозначної відповіді, знову ж таки, все залежить від виду бажаного медичного лікування. Наприклад, вже давно існують пропозиції спеціальних клінік у Швейцарії, останніми роками посилено створюється асортимент стоматологічного туризму в країнах – нових членах ЄС, скажімо, у Болгарії чи Угорщині. За межами Європи спостерігається тенденція до медичного туризму в арабські країни.

Наскільки географічно вигідно розташована Україна з точки зору розвитку цього виду туризму для західноєвропейських пацієнтів чи туристів?

Насамперед слід вказати перевагу в ціновій категорії на медпослуги у порівнянні, скажімо, з Центральною чи Західною Європою. Наступна перевага – відносна близькість: в Україну можна добратися за дві літаком практично з будь-якого європейського аеропорту.
Зрештою, до переваг можна зарахувати й те, що тут пацієнти не мусять місяцями чекати на прийом до вузькоспеціалізованого фахівця, як це є, скажімо, у Німеччині.
І не останнім аргументом є гарні туристичні напрямки, такі як Одеса, Крим, Карпати, уже відомі в Європі.

Які перешкоди існують сьогодні для розвитку медичного туризму в Україні?

Зараз я керую проектом, який не займається питаннями медичного туризму зокрема. Однак ті питання, що аналізує моя команда, також є важливими і для розвитку медичного туризму в Україні чи для шансів його розвитку. Так, питання ціни за готелі турбує не лише футбольних фанів, а й, звісно ж, «медичних туристів». Якщо ціна готелю неадекватна, то й ціла пропозиція є непривабливою.

Яких кроків, на Вашу думу, слід вжити, що виправити цю ситуацію?

Працівники органів державної влади, а також окремі підприємці (менеджери клінік та оператори туристичних послуг) мусять розуміти, що і в цій сфері туризму вже існує жорстка конкуренція.
Оскільки існує намір конкурувати з іншими операторами послуг за прихильність «медичних туристів», то слід спочатку гуртом узятися за один бік канату, щоб вистояти у глобальній конкуренції. У деяких країнах для цього утворюють спілки (союзи) з метою координації спільної роботи – наприклад, „SWISS HEALTH“ у Швейцарії.
ЩОСЬ ПОДІБНЕ СЛІД СТВОРИТИ І В УКРАЇНІ, БО ЧАСТИНА РЕЦЕПТУ УСПІХУ ЗВУЧИТЬ ТАК: різні оператори послуг мусять об’єднатися задля того, щоб мати змогу активно промувати певну місцевість.
Перший крок: вже справді існуючий в Україні асортимент мусить дійти до якнайширшого потенційного кола споживачів. Добра нагода для цього – вже добре знані щорічні великі професійні виставки-ярмарки, як, скажімо, European Medical Travel Conference, яка відбулася 25-27 квітня цього року у Берліні.

П.Брандт, дякуємо за розмову.

 

Хартмунт Ранк